Kredi Notu

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ( 2019 )

Kredi notu bankalar tarafından bir kredi ürünü almanız durumunda karşınıza çıkacak ilk engeldir. Eğer kredi notunuz iyiyse bu engeli kolaylıkla geçerek kredi alabilirsiniz. Yalnız kredi notunuz kötüyse bankalardan kredi dahil kredi kartı bile alamazsınız. Bu yüzden bankalara başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bugün sizlere ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi nasıl olur bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankalardan ödeme performansınıza göre kredi notu oluşmaktadır. Eğer sizde bankalardan kredi notu öğrenmek istiyorsanız üzülerek söylemek istiyoruz ki bu işlem ücretsiz olmayacaktır. Ücretsiz kredi notu öğrenmeniz için bankaya kredi başvurusu yapmanız ve bankacının kredi başvurusu sırasında size notunuzu söylemesi durumunda öğrenebilirsiniz. Bazı durumlarda bankalar size kredi notunuzu söylemezler. Aksi haldi siz bankaya gidip kredi notumu öğrenmek istiyorum derseniz bile ücret ödeyip o şekilde öğrenebilirsiniz. Çünkü kredi kayıt bürosu tüm bankalara kredi notunu ücretli olarak vermektedir. Ayrıca bunun için kurulan bir site olan www.findeks.com sitesine bile ücretsiz üye olunduğu gibi kredi notunu öğrenmek ücret dahilinde olmuştur. Bu yüzden ücretsiz kredi notu öğrenmek biraz zor olacaktır.

SMS İle Sorgulama

Kredi notunu kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız cep telefonunuzdan mesaj atarak kolay bir şekilde bu sonucu öğrenebilirsiniz. Mesaj kısmına TC Kimlik numaranızı boşluk bıraktıktan sonra doğum tarihinizi yıl olarak yazıp 1112’ye mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. ( Örnek: TC Kimlik 1987 ) Bu şekilde mesaj attıktan sonra cep telefonunuzdan 9 TL ücret alacak ve kredi notunuzu bu şekilde öğrenebileceksiniz. Kredi notunuz 0 ile 1900 arasında oluşmaktadır. Bankalardan kredi almak için kaç kredi notu olması gerektiğinden bahsedelim.

Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankalardan kredi almak için kredi notunuzun en az 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir. Ayrıca eğer gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız da bu kredi notu en az 1400 ve üzerinde olmalıdır. Aksi taktirde başvurduğunuz krediler olumsuz sonuçlanacaktır. Bankalardan kredi almak isteyenler eğer düşük kredi notu varsa düşük kredi notuna kredi veren bankaları tercih edebilirler. Bunlar Aktifbank, Fibabanka, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tır. Eğer emekliyseniz ve maaşınızı da PTT’den alıyorsanız Aktifbank’tan emekli kredisi alabilirsiniz. Burada sizin banka sicilinize bakılmayacaktır.

Kredi notu düşük olan müşteriler kredi kartı başvurusu yapmalıdırlar. Yada kullandıkları ürünleri daha düzenli ödeme yaparak hızlı bir şekilde puanını yükseltmelidirler. Eğer bankalardan dolayı bir icralık durumunuz varsa bankalar size uzunca bir süre kredi vermeyecektir. Bu yüzden icralık borcunuzu ödedikten sonra yine ilk işiniz kredi kartı olmalıdır. Kredi kartını aldığınızda düzenli öderseniz 90 gün sonra iyi bir kredi notunuz olacaktır. Eğer ödemesini düzensiz yaparsanız yine uzunca bir süre kredi alamayacaksınız. Kredi notu bankalar ile devamlı çalışan kişiler için çok önemlidir.

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı ?

Kredi kartı almak için ya kredi notunuz sıfır (0) olmalı ya da kredi notunuz en az 900 ve üzerinde olmalıdır. Aksi taktirde düşük kredi notuna bankalar kredi kartı da vermemektedirler. Özellikle çok başvuru yaptınız ve başvurularınız olumsuz sonuçlandıysa kredi kartı almanıza etki edecektir. Kredi notu bankalardan tüm kredi ürünleri için geçerlidir. Kredili mevduat hesabı bile açmak isteseniz banka ilk olarak sizin kredi notunuza bakacaktır.

Kredi notunu devamlı olarak yüksek seviyede tutmak için gelişi güzel başvurular yapmayınız. Bilmediğiniz her bankanın kredi kampanyasına, kredi kartı kampanyasına sms ile başvurular yapmayız. Devamlı kredi notunu sorgulamayınız. Kredilerinizi düzenli ödeyiniz. Eğer bu söylediklerimizi yaparsanız kredi notunuz düşmez aksine iyice yükselecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu