Banka

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri? Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Eğer bu soruların cevabını merak ediyorsanız bu yazımızı okumalısınız.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi çekebilmek veya kredi kartı alabilmek için kredi notu adı verilen kredi sicilinizin temiz ve yüksek olması gerekiyor. Fakat kredi notu düşük, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar mevcuttur. Bildiğiniz gibi bankaların en büyük gelir kalemlerinden bir tanesi kredilerdir. Birçok banka kredi vermek için elinden geleni yapmaktadır. Bu nedenle siciliniz bozuksa endişelenmenize pek gerek yok. Bu yazımızda sizlere sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir ve ne kadara kadar kredi verirler bahsedeceğiz.

Kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kredi kullanabileceğiniz bankalar vardır. Eskiden kredi notu düşük olan kişilere kredi kullandıran bankalara BDDK ceza veriyordu. Bu nedenle bankalar kara liste de olan kişilere kredi vermiyordu. Fakat son yıllarda durum değişti ve bankaların büyük bir bölümü kara listede olan kişilere de kredi vermeye başladı. Peki kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri

Son yapılan yasa değişiklikleri doğrultusunda kredi notu düşük olan, kötü kredi siciline sahip olan ve kara liste olarak tabir edilen durumda olan kişiler için genel bir sicil affı yapılmıştır. Yapılan bu sicil affı sayesinde sicili bozuk olan kişiler bankaların kredi hizmetinden faydalanabilecek duruma geldiler. Yasa öncesinde bu listede yer alan kişiler bankaların kredi hizmetinden faydalanamadığı için çok ciddi sıkıntılar yaşıyorlardı. Fakat yeni yasa ile birlikte artık kötü kredi notuna sahip kişilerde bankaların kredi hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

Artık kara listede olanlara kredi veren bankalar listesi bölümünü sizinle paylaşalım. Sonrasında ise bu bankalara kredi için nasıl başvuru yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Aşağıda yer alan bankalardan bir tanesi ile çalışmıyorsanız bile aşağıda anlatacağımız yöntem ile kredi başvurusu yaparak başvurunuzu onaylatabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

  • ING Bank
  • DenizBank
  • Akbank
  • TEB
  • Garanti
  • Finansbank
  • YapıKredi

Yukarıda verdiğimiz liste içerisinde yer alan bankalar kredi notu düşük, sicili bozuk olan kişilere de kredi verebilen bankalar. Kısacası kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar listesi diyebiliriz. Peki bu bankalara kredi başvurusu nasıl yapılmalıdır? Kredi onayı nasıl alacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız. Yukarıda yer alan bankaların hangi şartlarda kredi verdiği ve kredi sicili bozuk olanlara neden kredi verdiğinden bahsedeceğiz.

Kredi Sicili Kötü Olan Kişiler Krediye Nasıl Başvurmalı?

Bankalar, yaptığınız kredi başvurusunun hemen ardından sizden ek bilgiler ve belgeler isteyebilir. Bu süreçte de kredinizi reddederler. Bu durumu önleyebilmek adına kredi başvurusu yapmaya giderken yanınızda gelir beyanı da götürmelisiniz. Herhangi bir yerde çalışıyorsanız veya devlet memuruysanız yanınızda net maaş bordrosu alarak gitmeniz kredi onay ihtimalinizi arttıracaktır. Fakat tüm şartlar sağlansa bile kötü sicile sahipseniz en fazla alabileceğiniz kredinin 100.000 TL olacağını aklınızdan çıkarmayın. Üzerinizde herhangi bir gayrimenkul veya mal varlığı varsa bu rakam artış gösterebilir.

Bazı durumlarda geliriniz yeterli görülmeyerek krediniz onaylanmayabilir ve banka sizlerden kefil isteyebilir. Kefil gösterdiğiniz kişinin sicili temizse ve kredi notu düşükse kredi notunuz onaylanabilir. Tabi bu durumlar sadece birer yorumdur. Her bankanın çalışma sistemi farklı olduğundan dolayı kesin bilgi veremiyoruz. Başvuru yapmayı planladığınız bankaya dair detaylı bir ön araştırma yapmak sizler için en iyi yöntem olacaktır. Ayrıca kredi borcu olan biri kefil olabilir mi yazımızı da okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu