İhtiyaç KredisiKrediler

PTT Emekli Maaşı Alanlara Kredi 2019

2019’da emekli maaşını PTT’den alan kişilere kredi bazı bankalar aracılığıyla sağlanıyor. PTT’nin bazı bankalar ile anlaşması bulunuyor. Yapılan bu anlaşmaya göre de maaşını PTT şubelerinden alan emeklilere özel krediler sağlanıyor. PTT emekli maaşı alanlara kredi de her banka tarafından farklı kampanya ile veriliyor. Bundan dolayı da her bankanın verdiği kredi ve uyguladığı faiz oranı değişiyor. Ayrıca yine aynı şekilde vade sayısı da bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor.

PTT Üzerinden Kredi Alma Şartları Nelerdir?

PTT emekli maaşı alanlara kredi şartlarından bir tanesi kredi notunun risk grubunda olmamasıdır. PTT kredilerini alabilmek için bankalar kredi notuna bakar. Kredi notunun riskli seviyede olması da kredi alma ihtimalini bir hayli düşürür. Ayrıca PTT kredisini alabilmek için maaşın PTT üzerinden alınması da şarttır. Bu iki temel koşulun yanı sıra kredi kullanabilmek için bir yaş limiti de bulunuyor. 84 yaşından büyük kişilerin PTT kredisine başvurabilmesi mümkün olmuyor. Bankaların son aradığı koşul ise aylık gelirin çekilmek istenen kredi taksitlerini karşılayabiliyor olmasıdır.

Hangi Bankalar PTT Üzerinden Kredi Veriyor?

PTT üzerinden kredi alınabilecek bankalardan bir tanesi Burgan Bank’tır. PTT kredilerinden yararlanabilmek için anlaşmalı olan bankalara başvurmak gerekiyor. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankaların dikkatli bir şekilde araştırılması ve ona göre bankalardan bir tanesi seçilerek kredi başvurusunda bulunulması gerekiyor. Burgan Bank’ın yanı sıra PTT’nin anlaşması bulunan bankalar şunlardır:

  • Aktif Bank,
  • ING Bank,
  • Denizbank,

PTT Kredisi Faiz Oranları Nedir?

PTT kredisi faiz oranı bankadan bankaya farklılık gösteriyor. Bazı bankalar PTT işbirliği ile ihtiyaç kredileri sağlıyor. Bu krediler için de istenen faiz miktarı hangi bankadan kredi çekileceğine göre değişiyor. PTT emekli maaşı alanlara kredisağlayan bankaların bazılarının verdiği kredi miktarı ve faiz oranı şu şekildedir:

  • Burgan Bank 55 bin TL limitli PTT kredisi faiz oranı %2,86,
  • Aktif Bank 50 bin TL limitli PTT kredisi faiz oranı %2,89,
  • ING Bank 45 bin TL limitli PTT kredisi faiz oranı %2,74.

Denizbank PTT’liler İçin Ne Kadar Kredi Sağlıyor?

Denizbank PTT kredisi miktarı 36 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan bir diğeri Denizbank’tır. Denizbank 2 bin TL ile 36 bin TL arasında PTT’den emekli maaşı alan kişilere kredi sağlıyor. Ayrıca banka bu kredi için 60ay vade de yapıyor. Faiz oranı ise vade sayısı ve çekilecek olan kredinin miktarına göre belirleniyor. Ancak en yüksek %2,69 oranında faiz uygulanıyor. Denizbank PTT emeklilere kredi verirken bazı koşulların sağlanıp sağlanmadığına da bakıyor. Örneğin 80 yaşından büyük kişilere kredi sağlanmıyor. 80 yaşından küçük kişilerin de vade bitiş tarihi 80 yaşını geçmeyecek şekilde ayarlanıyor. Bu krediden yararlanmak isteyen kişilerin de nüfus cüzdanları ile beraber PTT şubelerine gitmesi gerekiyor.

TEB PTT Kredisi Vade Sayısı Kaçtır?

PTT emekli TEB müşterilerine verilen kredi vade sayısı 60 aydır. PTT’nin emekli kredilerini alabilmek için başvurulabilecek bir başka banka TEB’dir. En alt limiti 2.500 en üst limiti ise 40 bin TL olan bu kredi için banka 70 yaş sınırı arıyor. 70 yaşının üstündeki kişiler bu krediden faydalanamıyor. PTT emekli maaşı alanlara krediiçin TEB ayrıca kredi tahsis ücreti de almıyor. TEB’in bu kredisinin faiz oranını öğrenebilmek için de banka ile görüşmek gerekiyor. En yakın TEB şubelerine uğrayan emekliler PTT kredisi için uygulanan faiz oranını öğrenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu