Kredi Kartı

PTT Bonus Kredi Kartı Başvusu 2019

Son yıllarda özellikle ülkemizde kredi kartı kullanımı oldukça fazla olmuştur. Günlük ihtiyaçlarımızı, yaptığımız alışverişleri, internet alışverişleri ve bazı ödemelerimizi kredi kartları sayesinde yapmaktayız. Bankalar da bir çok kredi kartı kampanyası yaparak müşterilerine devamlı fırsatlar sunmaktadır. Ülkemizde ayrıca en çok kullanılan kredi kartlarından bir tanesi de Bonus kredi kartıdır. Bonus kredi kartı ile yaptığınız her alışverişte bonus kazanabilir ve bu kazandığınız bonusları nakite çevirerek harcama yapabilirsiniz. PTT’de kendi bünyesinde bonus ile anlaşma yaparak PTT Bonus kredi kartı olarak hizmet vermektedir. Tüm diğer bonus kartları ile aynı özelliği olan bu kredi kartına çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bugünkü konumuzda sizlere PTT Bonus kredi kartı başvurusu 2019 yılında nasıl yapılır ve bu kartı almanız için şartlar nelerdir bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Bu kredi kartını aldığınızda Mastercard özellikli olacağını ve size belirlenen limitler dahilinde kullanacağınızı unutmayınız.

PTT Bonus Kredi Kartı 2019

Her girdiğiniz dükkanda size taksitli alışveriş, indirimli alışveriş ve yaptığınız alışverişlerden bonus kazandıran PTT Bonus kredi kartı PTT şubeleri tarafından verilen bir finansal karttır. Bu kredi kartını almak istiyorsanız PTT şubelerinden ve ya PTT müdürlüklerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

PTT Bonus kredi kartı 3 çeşittir. Bunlardan bir tanesi PTT Bonus Classic Kart, ikincisi PTT Bonus Gold Kart, üçüncüsü de PTT Bonus Platium kart olarak geçmektedir. Bu sizin başvurunuzdan sonra kredi sicili ve eski banka çalışmalarınızdan sonra belirlenecektir. Eğer siz başvuru esnasında da ben GOLD kart istiyorum derseniz sadece o karta başvuru yapılacaktır.

PTT Bonus Kart Özellikleri

Bu karta sahip olduktan sonra kartı kullanmaya başladığınız tarihten itibaren 12 ay herhangi bir kart ücreti talep edilmeyecektir. 12 aydan sonra ise yıllık ücretler size yansıyacaktır. Bu yıllık kart ücretleri o senenin verdiği limitler dahilinde size sunulacaktır. Şu an için belirlenen limit 59 lira ile 73 lira arasındadır. Bu aldığınız kredi kartı türüne göre değişmektedir.

PTT Bonus özellikli kredi kartı ile tüm bonus işyerlerine özel kampanyalardan yararlanabilir ve indirimler söz konusu ise bu kartınızla yaptığınız alışverişlerde harcama yapabilirsiniz. PTT Bonus Kredi Kartınız çalındığı zaman, kaybolduğu zaman hemen PTT Müşteri Hizmetleri 444 17 88 numaralı telefonu aramanız ve kredi kartınızın kaybolup ve ya çalındığını belirtmelisiniz. Kredi kartınız çalındıysa ve 24 saat içinde haber verirseniz harcama yapılan 24 saatteki 150 liralık kısmından siz sorumlu olmayacaksınız. 24 saat sonra verdiğiniz bilgilerde sigorta kapsamı dışında olduğunuz için bu harcamadan siz sorumlu olacaksınız. Bu yüzden kartınız çalındığında hemen 444 17 88 numaralı telefonu aramayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca şüpheli bir işlem gördünüz ve kartınızın kopyasının olduğunu düşünüyorsanız da bu numarayı arayarak kartınızın iptalini isteyebilirsiniz. Bu durumda mevcut kartınız iptal edilecek ve kredi kartınız yeni basım olarak size verilecektir.

PTT Bonus Kredi Kartı Şifre İşlemleri

Kredi kartı başvurunuzu yaptınız ve kredi kartınız olumlu olduktan sonra kurye ile sizin verdiğiniz adreslere teslim edilecektir. Kartınızı aldıktan sonra kullanmak için şifre oluşturmanız gerekir. Bunun için iki yol mevcuttur. Birinci yol 444 17 88 numaralı telefonu alarak şifre oluşturmak, diğer yol ise SMS atarak şifre oluşturmak. Her iki durumda da şifreniz sizin cep telefonunuza SMS ile gelecektir.

SMS ile şifre almak için telefonunuzun mesaj kısmına SIFRE yazıp boşluk bıraktıktan sonra 4 haneli şifrenizi yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son dört hanesi ile arkada alan 3 haneli cvc kodunu birleşik yazıp 3290’a mesaj atarak şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifre oluştururken ard arda rakamlar ve doğum tarihi gibi şifreler yaparsanız kabul olmayacaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kredi de olabilir icralık oldum hemen ödedim 3aydax850tl sürekli malüllük var sgkdan yine kredi yok yine yok herşeyi denedim. 60ay vade ile 20.000tl kredi lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu