Konut Kredisi

Konut Kredisi Vakıfbank

Yeni bir ev mi almayı düşünüyorsunuz? Vakıfbank’ın uygun faizli, vadeli kredileri ile tanışın. Ev almak isteyenlere sunduğu sarı panjur kredisi ile Vakıfbank, uygun faiz imkanları, dilediğiniz vadede ödeme planları ile ev kredisi almak isteyen kişilerin yardımına yetişiyor. Şubeye gitmeden, internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz hesaplama işlemleri ile kredinizin tutarına, türüne, vadesine karar vererek kendinize bir ödeme planı çıkararak; kredi çekmek için Vakıfbank’a hemen başvurabilirsiniz.

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, bir birikimi olmayan ve geleceğe yatırım yapmak için ev almak isteyeni kira ödemek yerine kredi ödemeyi tercih eden kişilere sunulan bir imkan olarak tanımlanabilir. Konut kredisinde, satın alacağınız ev teminat gösterilerek size kredi verilir. Kredi ödeme planı, toplam vade süresi sizin ödeme durumunuza göre belirlenebilen ücretlerden oluşmaktadır. Vade süresi uzadıkça, faizin daha uzun süre işlenmesi sonucu ödeyeceğiniz tutar artacaktır. Bu neden ile Vakıfbank sizlere uygun faizli konut kredisi ile destek olmaktadır.

Konut Kredisi Vakıfbank Kimlere Verilir?

Konut kredisi Vakıfbank tarafından bazı kimselere verilmemektedir. Konut kredisi için Vakıfbank’a başvurmadan önce gelin kredi alma şartlarını karşılayıp karşılamadığınızı inceleyelim.

  1. Reşit Olmak

Pek çok hukuki işlem gibi kredi çekmede de kredi çeken kişinin TC vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması şart koşulmaktadır.

  1. Gelir Belgelemeniz Şart

Kredi çekmek istiyorsanız; aylık gelirinizi belgelemeniz gerekmektedir. Örneğin; maaş bordrosu ya da SGK dökümü gibi belgeler ile gelirinizi belgelemelisiniz.

  1. Kredinizin Aylık Taksitleri Gelirinizin Belirli Bir Kısmını Aşmamalı

Burada sizin zor duruma düşmeden kredi çekmenizi ve aylık taksitlerini ödemenizi sağlamak amaçlanmıştır. Bu belirlenirken; sadece sizin gelirinize değil ev halkının da gelirine bakılmakta eşiniz çalışıyorsa ya da evde yaşayan diğer kişilerin gelirleri varsa daha yüksek tutarlı kredi çekmenize olanak sağlanmaktadır.

  1. Kredi Notunuza Bakılır

Kara listeye girdiğiniz durumlarda veya kredi notunuzun çok düşük olduğu durumlarda konut kredisi Vakıfbank alamazsınız.

 Konut Kredisi Garanti ile ilgili yazımızı da okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu