Banka

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcra sorunu yaşayanlara kredi veren bankalar genellikle kefil ya da teminat talebinde bulunmaktadır. Bankalar, kapama kredisi vererek icrayı kaldırabilmekte, avukat takibini düşürebilmekte ya da banka kredisi borcunu ortadan kaldırabilmektedir. Bu hizmetleri istemiyor, yalnızca kredi kullanmak istiyorsanız da ihtiyaç kredisi ya da esnaf kredisi gibi başlıklar altında kredi kullanma imkanı da bankalar tarafından size verilmiştir.

Ziraat Bankası İcralıklara Kredi İmkanı

Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak için kredi notunun düşük olması, icralık olunması ya da avukat sorunu yaşanmasının, kredi kullanma hakkı üzerinde etkisi yoktur. Banka, tüketici kredisi kapsamında günlük ihtiyacı karşılama amacıyla kredi verebilmektedir. Ancak bankanın kredi kapama işlemlerinde sorun yaşanabilir. Bu nedenle tüketici kredisi kapsamında verilebilecek miktar en fazla 20.000 TL olabilmektedir. 36 aya kadar vade imkanı tanıyan banka, kişiye özel ödeme seçeneklerine de sahiptir. Bu kapsamda ödemeler farklı planlarla yapılabilir, kişinin özel durumu veya icralık oluşu bu hakkı etkilemez.

Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen kişiler, icralık olsalar dahi aylık gelirlerinin %20’sini geçmeyecek bir kredi seçeneğine de başvurabilmektedir. Bu kapsamda 18 yaşından büyük ve çalışıyor olmak dışında herhangi bir şart bulundurmayan banka, evrak da istememektedir. Ancak gerekli durumlarda kişilerden teminat ve kefil talebinde bulunulabilir. Ayrıca banka, yüksek tutarlı başvurularda tüketicilerden gelir belgesi de talep edebilmektedir. Bu durumda eğer kredi talebiniz reddedilirse, yapmanız gereken daha düşük bir kredi talebinde bulunmaktır. Bu sayede geçici, kısa süreli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kredi seçeneklerini görmek için Ziraat Bankası internet şubesinin ürünler kısmını kullanabilirsiniz.

Vakıfbank’tan İcralıklara Kredi İmkanı

Vakıfbank icralıklara kredi hizmetleri kapsamında şubelerden ve internet bankacılığından kredi başvurusu kabul edebilmektedir. Bu kapsamda alınan krediler için %1,78’den başlayan faiz imkanı sunulmaktadır. 60 aya varan vade imkanları ile verilen kredi, ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilerle buluşur. Bu şekilde verilen kredilerde kişinin kamu personeli olması, emekli olması, gelir durumu, aylık ödemesi gerekecek taksit miktarı, kredi talebi gibi pek çok değişken göz önüne alınır. Özel sektör çalışanlarına da verilebilen bu kredide dikkat edilmesi gereken husus, aylık gelirin yarısından fazlasını kredi taksitlerine ödemek zorunda bırakmayacak bir tutar seçmek olmalıdır.

Aktifbank’tan İcralık Olanlara Kredi İmkanı

Aktifbank kredi borcu sorunu yaşayanlara kredi hizmeti kapsamında verilecek kredinin faiz oranı %2,89 olarak belirlenmiştir. İcra takibi sorunu yaşayanlar ve diğer bankalardan aldıkları kredileri ödeyemeyenler için uygun olan kredide sizden herhangi bir belge talep edilmez. İnternet üzerinden yapılabilecek başvurularda yalnızca aylık gelirinizi ve almak istediğiniz kredinin tutarını yazmanız yeterli olacaktır. Bunun yanında almak istediğiniz kredinin ödemelerinin maaşınızın %20’sini geçmemesi gerekmektedir. Bankanın ana sayfasında bulunan hesaplama robotu aracılığıyla almak istediğiniz kredinin faiz oranı göz önünde bulundurularak almak istediğiniz tutar ile ödemeniz gereken tutarı karşılaştırabilirsiniz. Bu şekilde 1.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank İcralık Müşterilere Kredi

Halkbank’tan icralık olanlara kredi kapsamında yapılan kampanya kapsamında %2,15 faiz oranı ile kolay kredi verilmektedir. Bu kredi için kefil ya da teminat isteme hakkı banka tarafından saklı tutulmakta iken, ödemeniz gereken tutarı, aldığınız kredinin miktarını da göz önünde bulundurarak 3 ay ile 60 ay arasında vadelendirme imkanınız bulunmaktadır. Almak istediğiniz kredinin tutarı 1.000 TL ile 30.000 TL arasında olmalıdır.

PTT’den İcralıklara Kredi

PTT’den icra davası sorunu yaşayanlara kredi imkanı yalnızca maaşını PTT’den alan kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Bunun yanında banka, diğer bankalara göre daha düşük faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Bu şekilde verilen kredide 2.000 TL ile 40.000 TL arasında kredi verilebilmekte, icra durumu yaşayan müşterilerin kredileri için 60 aya kadar vade imkanlarından yararlanılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu