Destek Kredisi

Halkbank Bireysel Temel Destek İhtiyaç Kredisi

Halkbank temel ihtiyaç kredisi hane halkı aylık geliri 5.000 lira ve altında olan kişilere finansal destek sağlamaktadır. Paket kapsamında geliri orta ve az olan kişilere 10.000 liraya kadar temel ihtiyaç destek kredisi sunulmaktadır.

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi nedir?

Ziraat, Halkbank ve VakıfBank’ın başlattığı temel ihtiyaç kredi başvuruları 1 Nisan’dan bu yana devam ediyor. Corona virüsü nedeniyle ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar 6 ay ertelemeli 36 aya varan ve maksimum 10 bin TL’lik destek kredisinden faydalanabiliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; “5 bin lira altında geliri olan vatandaşlarımız için 10 bin liraya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. 3,7 milyon vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda da ödemeleri bu hafta başlatıyoruz.” demişti.

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi özellikleri nelerdir?

Online kanallardan başvuru yapabileceğiniz ve evden çıkmadan alabileceğiniz bu kredinin genel özellikleri şöyledir;

  • Kredinizi aylık eşit taksitli olarak ve 36 ay vade ile alabilirsiniz.
  • Dilerseniz 6 ay ödemesiz dönemli olarak alabilir ve ödemelerinize 6 ay sonra başlayabilirsiniz. 6 ay ödemesiz dönemli olarak krediniz aldığınızda, toplam vadeniz 30 ay üzerinden değerlendirilecektir.
  • Bu kredinin faiz oranı özel olarak belirlenmiştir ve piyasanın çok çok altındadır. Kredi tutarınız ve vadeniz ne olursa olsun faiz oranı %0,46’dır.
  • Bu krediyi en az 3.000 lira tutarında en fazla ise 10.000 lira tutarında alabilirsiniz.
  • Temel ihtiyaç kredisinden yalnızca dosya masrafı ve kredi garanti fonu komisyonu alınacaktır. Hayat sigortası masrafı alınmaz.,
  • Kredi garanti fonu ve dosya masrafı tutarı toplamda kredi tutarını binde %1,10’u kadar olur.

Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu Sonuçları

Temel ihtiyaç destek kredisine başvuran vatandaşların merakla beklediği sorunun cevabı belli oldu. Krediye başvuru yapan kimselere bilgilendirme mesajları gelmeye başladı. Başvuru yapan vatandaşlara SMS yoluyla bilgi gitmeye başladı.

1 Nisan’da başlayan Temel ihtiyaç destek kredisi başvurularına yoğun ilgi olduğu biliniyor. Bankaların ilgili birimleri, kredi başvurularını sonuçlandırmak için çalışıyor. Temel ihtiyaç kredisine başvuru yapan vatandaşlar, aşağıdaki linkler aracılığıyla sonuçları kontrol edebilir…

Halkbank başvurularını sorgulamak için Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Krediler-Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama-Başvurularım-Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarıyla kontrol sağlanabilir.

ZİRAAT BANKASI DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI

HALKBANK DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Temel İhtiyaç Destek Kredisi Ödeme Planı

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

Destek Kredisi Kimlere Verilmeyecek

Açık takip kaydı bulunmayan, açık karşılıksız çeki olmayan, açık protestolu senedi bulunmayanlar ve hane geliri 5 bin TL’nin altında olan kimseler krediden yararlanabiliyor. Hane halkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu