BankaKrediler

Esnaflara 30 Bin TL Faizsiz Esnaf Kefalet Kredisi

2019 yılında devlet tarafından esnaflarımıza 22 milyar tutarında esnaf kredileri verileceği müjdelenmiştir. Bu müjdeli haberi bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermiştir. Daha önceleri bildiğiniz gibi esnaflara 30 bin tl faizsiz krediyi Halkbank aracılığı ile verilmiştir. Bu bankadan yeni bir açıklama gelerek 2019 yılında da bu hizmeti vereceklerini söylemişlerdir. Eğer sizde 30 bin tl faizsiz kredi almak istiyorsanız bu krediye başvurunuzu yapabilirsiniz. Halkbank esnaf kefalet kredisi 2019 yılında vereceği 22 milyarlık kredilerin 10 milyarını Ocak, Şubat ve Mart aylarında vermeyi planlamaktadır. 12 milyar kalan kısmı da 2019 yılının Nisan ve Aralık aylarına dağıtım yaparak verileceği konuşulmaktadır. Eğer sizde esnaf kefalet şartlarını taşıyan bir esnafsanız faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Faizsiz Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır?

Esnaf kefalet kredisini almak için esnafların bu kooperatife kayıtlı olması gerekmektedir. Bu kredinin gerekli olan tüm şartlarına uygun olan esnaflar faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirler. Kırtasiye işi yapanlar, Lokantacılar, Manavlar, Kasaplar, Emlak işi yapanlar, Kırtasiye işi yapanlar, Ayakkabı imalatı ve satış işinde olanlar, Konfeksiyon işinde olanlar ve buna benzer tüm esnaf grupları bu krediden faydalanabilmektedir. Bu krediye başvurmak için Halkbank’a gitmeniz gerekmektedir. Halkbank’a gitmeden önce kooperatife kayıt olduğunuz belgeyi kurumdan almalısınız. Ayrıca krediyi ne için kullanacağınız, iş yeri yenileme için se iş yeri yenilemek istiyorum diye, sermaye içinse sermaye arttırmak için, ekipman, makine ve ya demirbaş ihtiyaçlarınız için kredi alacaksanız da bu durumu belirten bir yazılı taahhüt bankaya vermeniz gerekmektedir. Bu şartlara uygun bir müşteriyseniz Halkbank’a evraklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Faizsiz Kredi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bankaya gitmeden evraklarını hazırlayıp o şekilde başvuru yaparsanız, başvurunuz sorunsuz bir şekilde yapılacak ve olumlu olma durumunda kolayca kredinizi kullanabileceksiniz. Bankaya gitmeden önce işletme sahibinin kimlik belgesini, Vergi levhasını, Sicil gazetesini ve esnaf kefaletten aldığınız kooperatif üyelik evraklarınızla ne için kredi başvurusu yapacağınıza dair yazılı taahhüttü bankaya götürmeniz gerekmektedir.

Halkbank Esnaf Kredisi 2019

Halkbank tarafından her yıl verilmekte olan esnaf kredileri 2019 yılında da devam edecektir. Tamamen esnaf bankası olarak görülen Halkbank 2002 yılından beri esnaflara kredi imkanı vermektedir. 2019 yılına kadar da bir çok kampanya ile desteklenmiş olup, 2018 yılında en çok destek verilen yıl ilan edilmiştir. 2019 yılında ise bu faizsiz kredi desteğinden 350 bin adet esnafımızın yararlanması konuşulmaktadır. 2002 yılı ile 2018 yılları arasında toplamda 93.4 milyar TL destek verilmiştir. Bu süreçte yaklaşık 1.8 milyon esnafımızda kredilerden yararlanmıştır.

Bu verilen krediler esnafların işletmelerine ve yatırım yapmaları için faizsiz olarak hazırlanacaktır. 2019 yılında esnaflara 30 bin tl faizsiz kredi imkanı için esnaf kefalet kooperatifine üye olup bankadan başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca daha detaylı bilgi almak istiyorsanız yakınınızda bulunan bir Halkbank’a giderek esnaf kredisi ve faizsiz krediler hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bu kredilerde vade oranı 60 aydır. Kredi ödemesini ise ister aylık ve isterseniz de 3 ayda bir yapabilirsiniz.

2019 Halkbank Esnaf Kredisi Hesaplaması

Cumhurbaşkanının talimatıyla Halkbank tarafından 2019 yılında 350 bin esnafa kredi verileceği açıklanmıştır. Bu yılki bütçe diğer yıllara göre daha fazladır. 30 bin lira faizsiz krediyi 350.000 esnafa verirlerse bu 10.5 milyar para yapmaktadır. 22 milyarlık bir ödeme yapılacağı için bazı firmalara daha fazla kredi verilebilir. En az 30 bin lira olarak verilecek bu krediyi iş durumunuza ve ihtiyacınız durumuna göre daha fazla alabilirsiniz. Bunun için başvuru yapıp kredi değerlendirmenizden sonra ne kadar kredi alabileceğiniz gösterilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu