İhtiyaç KredisiKrediler

En Uygun Bedelli Askerlik Kredisi

Yeni bedelli askerlik yasasının onaylanmasıyla birlikte bedelli askerlik kredisi daha önemli hal aldı. Yeni yasa ile birlikte bedelli askerlik ücreti 30 bin TL civarında bir ücrete çıkarıldı. Haliyle bankaların bu konuda ne gibi faiz ve vade uygulayacakları da büyük bir merak uyandırdı. Bankalar da belirlenen yeni şartlara göre ve bedelli askerlik ücretine göre kredi paketlerinde güncellemeler yaptılar. Peki, bedelli askerlik kredisinin faiz oranları ne oldu? Vade sayıları ne şekilde düzenlendi? İşte bedelli askerlik kredisine dair son durumlar…

En Uygun Bedelli Askerlik Kredisi

15 bin TL olan bedelli askerlik ücretinin 2 katından daha fazla bir fiyata yükseltilmesi, adayların kredi konusunda da birçok kıyaslama yapmaları şartını da beraberinde getirdi. En uygun bedelli askerlik kredisi için bankaların bu konudaki kampanyalarını sıkıca takip etmek gerekirken, yeni bedelli ücreti en ufak bir faiz oranının daha yüklü bir şekilde geri ödeme olarak dönmesine sebebiyet verdi. Bankalar arası bedelli askerlik kıyaslaması yapıldığı zaman, Ziraat Bankası’nın kampanyası şuan için en uygun seçenek konumunda.

Bankaların büyük bir çoğunluğu henüz bedelli askerlik kredisi adı altında bir kredi oluşturmamışken, Ziraat Bankası bu konuda kredi kampanyası düzenleyen nadir bankalardan biri. Bu nedenle de en uygun bedelli askerlik kredisi Ziraat Bankası’ndan alınabilir. Bunun yanı sıra Halkbank, Vakıfbank, Şekerbank gibi bankaların da uygun kredi imkânlarından yararlanılması önerilir. Üstelik bu konuda çoğu banka çeşitli şekillerde ödeme kolaylıkları da sağlamaktadır.

Bedelli Askerlik Kredisi Kimlere Verilir?

Bedelli askerlik kredisinin kullanılabilmesi için bireyin birtakım şartları karşılaması gerekir. Bu yüzden bedelli askerlik kredisinin her tüketiciye verildiği söylenemez . Her şeyden önce kişinin asker olduğunu belgelerle ispatlaması gerekir. Peki, bedelli askerlik kredisi kimlere verilir? Nasıl bedelli askerlik kredisi alınabilir?

Bedelli askerlik kredisinin kullanılabilmesi için öncelikle kişinin 1 aylık temel askerlik eğitimini tamamlaması ve bedelli askerliği talep etmiş olması gerekir. Ardından askeriye tarafından bedelli askerliğe başvurulduğuna dair verilen belge banka tarafından talep edilir. Bu belgenin yanı sıra kişinin kredi notunun en az 1400’den yukarı ve kredi sicilinin de sorunsuz olması önemlidir. Kişinin herhangi bir gelir veya ipotek edilebilecek herhangi bir mal varlığı göstermesi de gerekebilir. Bu şartları karşılayan her birey, bankaların bedelli askerlik kredilerinden faydalanabilir.

Bedelli Askerlik Kredisi Ziraat

Kredi anlamında her zaman uygun faiz oranları ve vade imkânları sunan Ziraat Bankası, bedelli askerlik için de son derece uygun kredi seçenekleri sunar. Ziraat Bankası’ndan bedeli askerlik kredisi %1,98’lik faiz oranı sayesinde oldukça uygun bir fiyata kullanılabilir. Ayrıca adaylara 12-36 ay arasında vade tanınır. Ek olarak, kredi ödemelerinin 3 ay sonra başlatılması gibi bir imkan da sağlanabilir. Bu nedenle bedelli askerlik kredisi Ziraat Bankası üzerinden çok daha avantajlı bir şekilde kullanılabilir.

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası kadar Halkbank da bedelli askerlik konusunda hem faiz hem vade sayısı hem de ödeme kolaylıkları gibi konularda çeşitli imkânlar sağlar. Halkbank bedelli askerlik kredisi %2 civarında faiz oranlarıyla kullanılabilir. Maaşınızı Halkbank’tan alıyor olmanız veya memuriyet gibi durumlar faiz oranı konusunda sizlere kolaylık sağlar. 24 aya kadar vade tanınırken, ödemelerin gecikmeli olarak başlaması gibi durumlar da söz konusu olabilir. Halkbank da Ziraat Bankası gibi bu konuda mutlaka değerlendirilmesi gereken seçenekler arasında yer alır.

Bedelli Askerlik Kredisi 2019

Üzerinde çok tartışılan ve eleştirilen bedelli askerlik, 2019 yılı ile birlikte farklı bir noktaya getirildi. Haliyle bedelli askerlik kredisi 2019 yılıyla birlikte değişim gösterdi. Faiz oranlarının yeni bedelli ücretine göre düzenlediği görülürken, vadelerin de uzatılması gündemde. Bedelli tutarının 2 katı kadar yükselmesi, bankaların kredi verirken tüketicilerin sicillerine çok daha önem verecekleri anlamına geliyor. Bedelli askerlik yasasının tam olarak devreye girmesiyle birlikte bankaların bu konuda daha farklı ve tüketici dostu kampanyalar yapmasına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu