BankaKrediler

Emekliye Faizsiz Yüksek Limitli Kredi Veren Bankalar

Emeklilerin en çok merak ettikleri konu emekliye faizsiz kredi alınabilir mi olmuştur. Emekliler normal bankalardan faizsiz bir şekilde yüksek limitli kredi almaları imkansızdır. Eğer faizsiz kredi almak istiyor ve islami şartlara uygun kredi almak istiyorsanız ülkemizde bulunan katılım bankalarına kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankalar ise Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankasıdır. Bu bankalarda sizin maaşınıza göre krediler verecektir. Yüksek limitli kredi almak istiyorsanız düşük faizle kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz. Emekliye faizsiz yüksek limitli kredi veren bankalar araması yapıyorsanız şu an için bu arayışınızın olumsuz olduğunu söylemek isteriz. Yalnız dediğimiz gibi eğer bir bankadan emekli maaşı alıyorsanız bu banka size özel düşük faizlerle krediler vermektedir. Emeklilere bir çok banka düşük faizle kredi imkanı vermektedir. Sizde eğer bu imkandan faydalanmak isterseniz düşük faizle kredi veren bankaları araştırmaya başlamalısınız. Şimdi sizlere bazı bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

PTT Faizsiz Kredi Verir Mi?

Emekli kredisi dediğimizde aklımıza son zamanlarda ister istemez PTT gelmektedir. Emeklilere ve zor durumda olan herkese kredi imkanı sağlayan PTT’den faizsiz kredi almanız mümkün değildir. Sadece anlaşmalı olduğu 5 banka ile uygun faizlerle ve kredi notunuzun durumuna göre faiz uygulanmaktadır. Bu yüzden başvuru yapmadan bankadan kredi alabilirliğinizi ve ne kadar faiz uygulanacağını bilemezsiniz. Bu krediyi kullanmak için maaşınızın PTT’de olması gerekmektedir. PTT’ye giderek şubede başvuru formunu doldurup kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT’den Aktifbank, ING Bank, TEB, Burgan Bank ve Denizbank’tan kredi alabilirsiniz. Bu bankalardan kredi almadan önce gişe personelinden ne kadar faiz uyguladıklarını öğrenmeniz gerekir.

Not: PTT’ye emekli maaşınızı taşırsanız ilk maaşınızı almadan kredi başvurusu yapamazsınız. Eğer maaş taşıma işlemini gerçekleştirdiyseniz,  bu süre 30 ve ya 45 gün arasında değişebilmektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi

Ülkemizdeki bir çok kişi maaşını Ziraat bankasından almaktadır. Bu banka ülkemizde Osmanlı döneminden beri hizmet veren bir kurumdur. Ziraat Bankası emeklilere faizsiz kredi verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir. Henüz onaylanmış bir yasa olmasa da bu bankadan yakın zamanda maaşınızın belirli bir katına kadar faizsiz kredi alabileceksiniz. Yalnız şimdi bu durum söz konusu değildir. Bu yüzden bu bankadan emekli kredisi almak istiyorsanız maaşınızı bu bankadan almanız gerekmektedir. 75 yaşına kadar kredi alabileceğiniz bu bankadan yüksek yaşta olan kişiler için yüksek hayat sigortası çıktığını söylemek isteriz. Diğer tüm bankalardan daha uygun bir faizle kredi veren bu bankadan direk banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Emekliye 50.000 TL Kredi Halkbank’ta

Emekliye 50 bin lira kredi veren Halkbank faizsiz olmasa da düşük faizle kredi veren bir bankadır. Bu bankanın da temel şartlarından birisi maaşınızı bu bankadan alıyor olmanızdır. Eğer maaşınız bu bankada değilse e-devlet üzerinden ve ya SGK merkezlerinden maaşınızı taşımanız istenecektir. Ayrıca bu bankadan SMS ile emekli kredisi başvurusu yapılmaktadır. Cep telefonunuza aynen şu şekilde “ EMEKLI, TC KİMLİK, AYLIK GELİR, İSTENİLEN KREDİ” yazıp 3452’ye mesaj göndererek kredinizin başvurusunu yapabilirsiniz. Krediniz onaylandığında en yakın banka şubesinden de kimliğinizle kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer emekli maaşınızın dışında bir geliriniz varsa bunu belgelemeniz gerekmektedir.

Denizbank’tan Emeklilere Süper Fırsat

Denizbank’a maaşınızı taşımayı taahhüt ederseniz bu banka sizin diğer banka borçlarınızı kapatacak ve maaşınızı Denizbank’a taşıyarak size kredi verecektir. Eğer dağınık borçlarınız varsa tüm borçlarınızı listeleyip Denizbank şubesine gidebilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yaklaşık 2 iş günü içersin de kredi sonucu size iletilecek ve onaylanan kredinizi anında kullanacaksanız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu