Bankaİhtiyaç Kredisi

Emekliler Maaşının Ne Kadarına Kadar Kredi Alabilirler?

Emekli maaşı alan bireyler ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için bankalardan finansal destek alarak kredi çekmektedirler. Emekliler maaşının ne kadarına  kredi alabilir sorusunun cevabını ararken ,  çok uygun kredi kampanyaları yapan bazı bankalar maaşını kendi bankalarına taşıyan müşterilere yüklü miktarda tüketici kredileri vermektedir. Eğer sizde emekliyseniz ve hangi durumlarda ne kadar kredi alabilirim diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yaklaşık 15 milyona yakın ülkemizde emekli vatandaşımız vardır. Bu vatandaşlar maaşlarını alabilmeleri için bankalar ile anlaşarak maaşlarını bankalar üzerinden almaktadırlar.

Sizde eğer bir kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bu ilk önce kendi maaş aldığınız banka olmalıdır. Çünkü hangi bankaya giderseniz gidin size kredi karşılığında maaşınızı taşıma yapmak isteyeceklerdir. Bu yüzden ilk tercihiniz tabiki kendi bankanız olmalıdır. Eğer başka bir bankadan daha uygun faiz oranlarıyla kredi almak istiyorsanız da bütün bankaların faiz oranları ve şartlarını araştırmanızı öneririz. Sonuçta maaşınızı kredi alacağınız bankaya taşıyabilir ve kredi taksitlerini gününde ödemiş olursunuz.

Emekliler kredi alırken en çok ihtiyaç kredilerine başvuru yapmaktadırlar. Bankalar ihtiyaç kredilerinden ayrıca ipotekli kredi, taşıt kredisi ve konut kredisi de vermektedirler. Sizde emekli maaşınızla bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Borç limiti yükseldikçe banka sizden ek gelir ve ya kefil isteyebilir. Bunun için iyi bir plan ve program yaptıktan sonra kredi başvurunuzu yapınız. Şimdi isterseniz emekliler maaşlarının kaç katına kadar kredi alırlar bunun açıklamasını yapalım.

Emekliler Ne Kadar Kredi Alabilirler?

Bankalar emeklilere kredi verirken yaş sınırı koymaktadır. Bu bazı bankalarda 65 yaş iken bazı bankalarda ise 80 yaşına kadar gelmektedir. Bunun için öncelikle bankaların yaş sınırı hakkında bilgi sahibi olmanız ve daha sonra kredi başvurusu yapmanızı öneririz. Ayrıca yaşınız ne kadar yüksekse o kadar da hayat sigortası çıkacaktır. Bankalardan kredi alabilmeniz için hayat sigortası önemlidir. Hayat sigortası alacağınız krediden düşüldükten sonra size verilecektir. Yani sigorta parasını siz ödemektesiniz.

Emeklilere bankaların yaptığı kampanyalara göre kredi limiti oluşturulur. Bankalar genellikle emeklilere en az 20 en fazla 40 katı olarak kredi vermektedir. Eğer sizde kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız bankanın size uyguladığı kampanyaları öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi notu ve kredi siciliniz düzgünse hem kendi bankanızdan hem de başka bankalardan tüketici kredisi alabilirsiniz. Emekliler için hazırladığımız ve en çok başvuru alan bankalar listesi aşağıdaki gibidir.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Emeklilere kredi dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat bankası bildiğimiz gibi emekli bankasıdır. Yıllardır en uzun süre ülkemizde hizmet veren bu bankadan emekli maaşı alan kişilerin toplam sayısının %70’i bu bankadan emekli maaşını almaktadır. Ziraat Bankası’da bu yüzden bir çok kredi kampanyası yaparak kendi maaş alan müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Sizde emekli maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız maaş aldığınız şubeye giderek kendi bireysel portföy yöneticinizle görüşüp kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankasında her müşterinin kendi bireysel portföy elemanı vardır. Bu yüzden ülkenin neresinden kredi başvurusu yaparsanız yapın size krediyi kullandıracak kişi kendi bankanızdaki sizin bankacınızdır.

Ziraat Bankası haricindeki diğer kamu bankaları olan Halkbank ve Vakıfbank’ta emekliye kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Vakıfbank, diğer kamu bankalarına nazaran daha sert kuralları olan bir bankadır. Ama eğer maaşınızı bu bankalardan alıyorsanız aynı gün kredi başvurusu yapıp aynı gün de kredinizi kullanabilirsiniz.

Kamu bankaları dışında özel bankalarda emekliler için bir çok kampanya yapmıştır. Özel bankaların tek şartı maaş ödemesini kendi bankanıza taşımanız taahhüdüdür. Eğer emekli maaşınızı o bankaya taşırsanız size kredi için yardımcı olacaklardır. Bu bankalardan en çok tercih edileni Denizbank, Burgan Bank, Garanti Bankası’dır. Ayrıca PTT şubelerinden emekli maaşı alıyorsanız da PTT anlaşmalı bankalardan kredi alabilirsiniz. Bunun için PTT şubelerine giderek direk kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu