E-Devlet

E Devlet Şifre Alma

E-devlet giriş yapma ekranı için buraya bakabilirsiniz. E-devlet şifremi unuttum? sorusunun yanıtını haberimizden görebilirsiniz. Özellikle internetten yapılan online işlemlerin yoğunlaştığı günümüzde, devlet kurumlarındaki bir çok hizmette dakikalar içerisinde e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Vatandaşlar e-devlet sistemine giriş yaparak SGK ile ilgili, Üniversite ya da emniyet müdürlüğü ile ilgili bir çok hizmetin sorgulamasını yapabiliyor. E-devlet şifresini unutanlar için burada paylaştığımız linke tıklayabilir ve şifre yenileme işlemine başlayabilirsiniz. Edevlet girişi için de yine buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. İşte e-devlet ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

E-Devlet giriş ekranı için tıkla

E-Devlet şifremi unuttum? ekranı için tıkla

E-Devlet Şifresini Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor?

1. E-Devlet şifrenizi unutmanız veya kaybetmeniz durumunda yapmanız gereken ilk adım, ikamet ettiğiniz mevkide bulunan en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. PTT şubelerinde şifre işlemleri vezneler tarafından verilmektedir. Buradan vereceğiniz 2 TL ücret karşılığında, şifreniz bir zarf içerisinde sizlere verilecektir.

2. E-devlet şifrenizi unutmanız durumunda, tekrar bir PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. Bu uygulamanın nedeni ise, sizin yerinize şifre almak isteyen kişilere karşı bir önlem olarak kullanıma sunulmuştur. e devlet projesinde güvenlik kavaramına büyük bir önem az etmektedir. Bu sebeple, sistemin güvenliği için her türlü önlem alınmıştır. Şifreler, başvuruda bulunan her vatandaş için ayrı ayrı oluşturulur. Aynı şifreden bir başka vatandaşa verilmez.

3. Bir diğer alınan güvenlik önlemi ise, başvuruda bulunan kişinin kimliği alınarak, kontrol edilmektedir.

4. İlk kez şifre alacak kişiler 2 TL hizmet bedeli öderken, sonraki şifre unutmalarda bu ücret 10 TL olmaktadır. Daha önceden ise, şifre unutma işlemleri 4 TL olarak belirlenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu