BankaKrediler

Dükkan Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

Dükkan açmak için kredi veren bankalar sizin yeni bir iş kurmanız için size destek vermektedirler. Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank her sektör için yeni iş açacak kişilere kredi destekleri vermektedirler. Ayrıca bildiğiniz gibi KOSGEB tarafından da devlet destekli olarak 150 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Nasıl bir işyeri açarsanız açın, küçük ve ya büyük olması önemli değildir. Sonuçta bir vergiye tabii olacaksınız. Bu verginiz de sizin kalacağınız krediye önemli etkendir. Şahıs şirketleri için belirli limiti olan bankaların, limited şirketleri için ayrı, anonim şirketleri içinde ayrı kredi kampanyaları vardır. Bu yüzden bugün sizlere dükkan açmak isteyen kişiler için acil nakit sıkıntısını giderebileceği bir yazı paylaştık. Dükkan açma kredisi veren bankalar hangileridir ve bu bankalara nasıl kredi başvurusu yapabilirsiniz bunun hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. İşte detaylar.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Bankalardan eğer bir işyeri açmak için kredi isterseniz en az 50 bin lira civarında bir kredi başvurusu yapmanız gerekecektir. Çünkü vergisi, algısı en az o kadar masrafınız olacaktır. Ayrıca ne iş yapacağınız da önemli. Eğer kafe tarzı bir işletme açmak isterseniz bu size daha pahalıya patlayabilir. Kredi başvurusunda bulunmadan önce ilk olarak bu planı kendinizde yapmanız gerekmektedir. Tahmini olarak ne kadar harcamanız gerektiğini planlarsanız krediyi ona göre çekmiş olacaksınız. Şimdi sizlere dükkan açmak için bazı dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

  • Dükkanın masrafları var mı? Tadilatı ve benzeri durumlarda eğer masraf varsa bu masrafları kredi ile çözebilecek misiniz buna bakmanızı öneririz.
  • İş yeri olarak belirlediğiniz yerin iç dizaynı için kredi çekiyorsanız tüm masrafları göz onunda bulundurmalısınız.
  • İşyeri açmadan önce toptancılarınızı ayarlamalısınız. Aksi takdirde bu süreç uzayabilir ve kredi ödemelerinizi yapmakta zorlanırsınız. Eğer hayatınıza esnaf olarak devam edecekseniz bankalar sizin için çok önemlidir. Banka sicilinizi bozarsanız ihtiyaç halinde bir daha kredi alamayabilirsiniz.
  • İşyerinin ilk ay özellikle yapabiliyorsanız ilk iki ay giderlerini hesaplayıp alacağınız krediye eklemelisiniz. Çünkü yeni bir işyerinin ne kadar iş yapacağı merak konusudur.

Şimdi sizlere dükkan açmak için hangi bankalara kredi başvurusunda bulunmalısınız bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Bu banka ülkemizde bulunan bir katılım bankasıdır. Uzun yıllardır hizmet veren bu bankadan kredi alacağınız zaman faizsiz kredi almaktasınız. Albaraka Türk Katılım bankası bir çok destek paketi ile yeni iş açacak kişilere kredi vermektedir. Esnaf dostum paketi ile bu bankadan finansal destek alabilirsiniz. Ayrıca Kobi destek kredisi, Gıda toptancı kredisi, diş hekimi kredisi gibi bir çok kredi ürünü de bulunan bu bankadan direk banka şubelerine giderek başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Vakıfbank

Eğer işyerinizin bulunduğu dükkanı satın almak istiyorsanız Vakıfbank’a başvuruda bulunabilirsiniz. Bu bankadan kredi almak istiyorsanız direk banka şubesine gidebilirsiniz. Vakıfbank faiz oranlarında genellikle esnafın yanında olan ve düşük faizle kredi veren bir bankadır. Bu yüzden ilk olarak bu bankayı tercih edebilirsiniz.

QNB Finansbank

Bu bankadan dükkan açmak isteyen kişiler aynı gün başvuru yapıp aynı gün 50 bin TL kredi alabilmektedir. Bu bankadan kadın girişimci kredilerine, KOBİNakit Kredisine ve Dinamik kredi paketine başvuru yapabilirsiniz. Üstelik alacağınız krediyi 6 ay ertelemeli olarak kullanabilirsiniz. Tarım ve hayvancılık işleriyle uğraşanlara da yatırım ve ihtiyaç kredileri veren bu bankadan başvuru yapmak için en yakın QNB Finansbank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere dükkan açmak için kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Bu bankaların haricinde Şekerbank, Denizbank, Teb ve İş Bankası’da işyeri açmak isteyen kişilere kendi politikaları dahilinde kredi vermektedirler. Dilerseniz verdiğimiz banka şubelerine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu