BankaKrediler

Bedelli Askerlik Kredisi ( 15.000 TL Limit )

Devletin 2018 yılında çıkardığı bedelli askerlik kampanyasıyla bir çok kişi bankalara hücum etmiş ve bedelli askerlik kredisi başvurusu yapmıştır. 2009 yılında ve 2015 yıllarında olduğu gibi bir çok kişi bu kampanyadan faydalanarak parasını ödeyip askerlik hizmetlerini tamamlayacaklardır. Bu yüzden nakit birikimi olmayan kimseler bankaların yaptıkları bedelli askerli kredisi kampanyalarına göz atmaktadırlar. Sizde eğer bedelli askerlik kredisi ile ilgili bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte bedelli askerlik kredisi hakkında bilgiler.

 Kredi Şartları

Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler 31 Aralık 1993 yılından önce doğmuş olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra doğan kişiler bedelli askerlik hizmetinden yararlanamazlar. Günümüzde askerlik yaş ortalamasının 25 olduğunu belirten yetkililer bedelli askerlik eğitimi için 28 günlük bir eğitim vereceklerini açıkladılar. 15.000 TL parayı yatıran ve şartlara uygun olan herkes dönem dönem askere gidecek ve vatani görevini yerine getirecektir. Bu sebeple nakit sıkıntısı olan ve askerlik hizmetini bedelli olarak yapmak isteyenler 15.000 TL için bankalardan bedelli askerlik kredisi kampanyalarına bakmaktadırlar. Bu kredileri de almak için belli başlı şartlar mevcuttur. Bu alacağınız krediyi sizin adınıza direk askerlik şubesine yatıracaklardır. Bu kredide elinize para verilmeyecektir.

Bu krediden yararlanmak için belli başlı şartlara uygun ve banka politikasına göre bir müşteri olmanız gerekmektedir. Her bankanın çalışma prensibi ve kredi verme durumu farklılık gösterir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce bankaların şartlarını iyi incelemeli ve doğru bulduğunuz bankaya kredi başvurusunda bulunmalısınız. Bankaların ortak olarak verdikleri şartlardan birisi kişilerin kredi notudur. Kredi notu kötü, kredi sicili berbat olan hiç kimse bedelli askerlik kredisi alamaz. Ayrıca bazı bankalar bedelli askerlik kredisini kullanacak kişinin uzun bir süre sigortalı olarak çalışmasını istemektedir. Sizde banka şartlarına uygunsanız ve bedelli askerlikten faydalanabiliyorsanız bu parayı kredi çekerek ödeyebilirsiniz. Bunun için bankalar özel olarak kredi hizmeti vermektedir. İşte bedelli askerlik kredisi veren bankalar şunlardır.

Ziraat Bankası 

Kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası diğer bankalara göre daha uygun faizlerle bedelli askerlik kredisi vermektedir. 15.000 TL’lik kredinizi 36 ay vade imkanı sağlayan bu bankadan %1.98 faiz oranı ile faydalanabilirsiniz. Geri toplam ödeme olarak 23.340 TL ödeyeceksiniz. Aylık ödemeniz de 36 ay vade yapan müşteri için 485 TL civarında olacaktır. Bu krediye başvurmak için banka şubesine direk giderek birebir başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer uygunsanız krediyi aynı gün kullanabilirsiniz.

İş Bankası 

31 Aralık 1993 yılından önce doğan gençlerin bedelli askerlik yapabilmeleri için 15 bin TL ücret ödemesi gerekmektedir. İş Bankası da bedelli askerlik kredisi kampanyası yaparak askere gidecek kişilere yardımcı olmak istemektedir. Üstelik 3 ay erteleyebileceğiniz bu kredide faiz oranı sizin kredi notunuza göre değişiklik gösterecektir. İhtiyaç kredisi olarak verilen bu kredide sadece bedelli askerlik yapacaklara özel kredi imkanı sağlanmaktadır. Sizde en yakın İş Bankasına giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

QNB Finansbank 

Bu bankadan da bedelli askerlik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi faiz oranlarıyla 15 bin lira kredinizi 36 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz. Direk şubeye giderek yapılan bu başvuruda krediniz onaylanması durumunda askeriyeye sizin adınıza para gönderilecek ve sizde dekontla işlem yapabileceksiniz.

Yukarıda verdiğimiz bankalar haricinde ING Bank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, TEB ve Garanti Bankasından da bedelli askerlik kredisi alabilirsiniz. Bütün bu aldığınız kredileri ertelemeli seçeneklerde kullanarak askerden sonra ödemeye başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu