Banka

ATM Kredisi Veren Bankalar 2020 (7 /24)

ATM Üzerinden kredi veren bankalar var mı? Banka ATM’sinden nasıl kredi başvurusu yapabilirim? Bu konular hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi başvurusu yapmak artık çok kolay yöntemlerle gerçekleşmektedir. Bankalardan kredi almak isteyenler özellikle daha hızlı kredi sonucu alabilecekleri SMS ve ATM kredilerine yönlenmektedirler. SMS ve ATM kredileri ile anında sonuç alabilir ve kredi başvurunuzu güvenli bir şekilde anında yapabilirsiniz. Bankaların ATM’lerinden kredi başvurusu nasıl yapılır? Ve hangi bankaların daha kolay sonuç alınabilir yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Öncelikle kredi almak için şartlar bölümünü okumanız gerekir. İşte detaylar.

ATM’den krediye başvurmak

Kredi Almak İçin Gerekli Şartlar Nedir?

Bankalar üzerinden kredi ve kredi ürünleri almak istediğiniz zaman bazı politikalara uygun müşteri olmanız gerekmektedir. İlk olarak 18 yaşından büyük olmanız ve T.C vatandaşı olmanız gerekir. 18 yaşından büyük olan kişilerin de kredi notu ve kredi sicili devreye girecektir. İster kredi alın isterseniz de kredi kartı alın bankalardan başvuru yaptığınızda kredi notunuz ve kredi siciliniz uygun olmazsa başvuru sonucu olumsuz olacaktır. Bunun için SMS ile de olsa ATM üzerinden de olsa bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu ve kredi sicilinizi öğrenmeniz gerekir. Kredi puanını öğrenmek için www.findeks.com sitesine girebilir ve üye olduktan sonra kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı kullanıyorsanız internet bankacılığı üzerinden kredi risk raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak ücretsiz değildir. Belirli bir bedel karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz uygunsa aşağıdaki bankalardan kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi ATM Üzerinden Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası üzerinden ATM kredi başvurusu yapmak çok kolaydır. İster bu bankanın müşterisi olun, isterseniz olmayın giriş menüsünden sonra başvurular bölümünden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. T.C kimlik, Cep telefonu ve Doğum tarihi bilgilerinizi eksiksiz şekilde girdikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi sonucu sizin cep telefonunuza gelecektir. Onaylanan krediyi evraklarla banka şubesinden kullanabilirsiniz. Eğer bu bankanın müşterisi iseniz onaylanan krediyi anında internet üzerinden hesabınıza atabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığı kullanmanız gereklidir.

AKBANK ATM Kredisi

Akbank müşterisi olsun, olmasın bu bankadan kolay bir şekilde ATM kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzu en yakın ATM’den 7 gün 24 saat yapabiliyorsunuz. ATM ile kredi başvurusu yapmak için GİRİŞ tuşuna bastıktan sonra İhtiyaç Kredisi başvurusu seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Vatandaşlık numaranızı ve cep telefonu numaranızı yazdıktan sonra başvurunuz tamamlanacaktır. Başvuru sonucu SMS ile size bildirilecektir. Eğer krediniz onaylanırsa en yakın banka şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. Akbank sadece İhtiyaç kredisi için bu hizmeti vermektedir.

Ziraat Bankası ATM’den Kredi Çekme Nasıl Olur?

Ziraat Bankası üzerinden sadece kredi başvurusu yapabilirsiniz. ATM üzerinden giriş işlemi yaptıktan sonra Bireysel Kredi Başvurusu bölümünden sizden istenilen bilgileri girerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvuru sonucunuz cep telefonunuza gelecektir. Bu yüzden cep telefonunuzu düzgün yazınız. Onaylanan kredinizi en yakın banka şubesinden kimliğinizle birlikte kullanabilirsiniz.

Yukarıda sizlere ATM üzerinden kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalar haricinde Garanti BBVA, QNB Finansbank, İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Şekerbank ATM’lerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her bankadan yaptığınız başvuru sonucu olumlu olduğunda ya şubelerden ya da internet bankacılığından kredinizi kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu