İhtiyaç KredisiKrediler

Askere Kredi Veren Bankalar

Acil nakit ihtiyaçlarımızda ve finansal destek aradığımız zaman bankalara başvuru yaparız. Bankalar herkese göre çeşitli kredi kampanyaları yapmaktadırlar. Askere giden gençlerimiz de finansal sıkıntılarını kredi çekerek ödemek istemektedirler. Yalnız bazı bankalar buna izin vermezken bazı bankalar ise askerlerin yanında olup kredi ve ya kredi ürünleri kullanmasına izin vermektedirler. Bugün sizlere askere kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer asker ve ya askere gidecekseniz vereceğimiz bilgiler doğrultusunda nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Bildiğimiz gibi askerlik süresi 1 ay olmaktadır. Eğer kısa dönem askerlik yapmak isterseniz bu zorunlu görevi 6 ay gibi bir zamanda bitirebiliyorsunuz. Bu dönem içinde aileden gelen desteğinizle askeriye de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Devlet askerlerimize tüm imkanları sağlamaktadırlar ama özel ihtiyaçlarımız için bazı zamanlarda paraya ihtiyacımız olmaktadır. Asker olduğunuz içinde bir yerden gelir sahibi olamazsınız. Bu durumların en büyük yardımcısı her zaman ki gibi Ziraat Bankası olmuştur. Askerlere Ziraat Bankası kredi kartı hizmeti vererek kişilere destek olmaktadır. Ziraat bankası bu kredi kartını verirken belge ve ya kefil istemeden yardımcı olur. Ziraat bankası sayesinde bir çok nakit ihtiyacınızı karşılayabilir ve bu bankanın kredi kartını kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz şimdi size detayları verelim.

Ziraat Bankası Asker Kredi Kartı

Ziraat bankasından asker kredi kartı almak için sadece er olmanıza gerek yoktur. Rütbeli olan tüm TSK personelleri bu kredi kartından faydalanabilirler. Diğer kartlara göre daha uygun olan bu kredi kartı nakit sıkıntısı olan askerler için yapılmış bir kredi kartıdır. Yalnız bu kredi kartını 2019 yılından itibaren faaliyete geçireceklerini biliyoruz. Başvuruda kesinlikle hiçbir şekilde gelir belgesi ve kefil istenmeyecek bu kartı başvurunuz olumlu olması durumun dada anında banka şubesinden alabileceksiniz.

Bazı sitelerde görülen bir konu hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Asker kaçakları bu kredi kartını kullanabilirler mi sorusuna kullanamazlar cevabını veriyoruz. Çünkü bu TSK çatısı altında olan kişileri kapsayan bir kredi kartı çeşididir. Ayrıca asker kaçağı olan kimse yaptığı alışverişle yakalanma ihtimali vardır. Eğer belirli bir durumunuz yok ve asker kaçağı olarak devam ediyorsanız askere giderek bir an önce bu durumdan kurtulmalısınız. Her Türk evladı askerliğini yapmak zorundadır.

Askere Giderken Borçlar Ne Olur?

Askere giderken eğer başka bankalardan kredi kartı ve ya kredi kullandıysanız bankalardan bunu dondurma talep edebilirsiniz. Ama bankalar bu talebinize olumsuz yanıt vereceklerdir. Çünkü bankalarda kredi ve ya kredi kartı dondurma işleri olmamaktadır. Eğer bu borçları ödemeyip askere giderseniz ki askerde de ödeyemeyeceğinizden 90 gün geçen borçlarınız sonunda banka sizi icraya verecektir. Bu sebeple kredi siciliniz de bozulup askerden sonra nakit ihtiyaçlarınızı bankalardan gideremezsiniz. Bunu yapmanın tek yolu askere giderken borç bulup tüm borçlarınızı ödemek. Eğer kısa dönem gidiyorsanız kredi başvurusu yapabilir ve kısa dönemki borçlarınızı önceden ödeyebilirsiniz. Kalan kısımla da kredi ve ye kredi kartlarınızı kapatabilirsiniz. Yalnız askere gitmeden önce kredi alacaksanız kesinlikle bankaya askere gittiğinizi söylemeyin. Bankalar bu riski almadan sizin kredinizi red edeceklerdir.

Asker Kredi Kartına Başvuru Nasıl Yapılır?

Askerliğinizi yaptığınız bölgedeki Ziraat Bankasına giderek banka şubesinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar hafta için açık olacağı için komutanlarınızdan izin kağıdı alarak bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca başka arkadaşlarınız da böyle bir başvuru yapacaklarsa hep beraber gidip başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce banka şubesini arayıp asker kredi kartı verip vermediğini sormayı unutmayın. Bazı banka şubeleri bu uygulamayı yapmamaktadırlar. Bankadan başvuru yapılıyorsa bankaya gittiğinizde size verilen başvuru formunu eksiksiz doldurduktan sonra kredi kartı başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca TSK personelleri de bu kredi kartına başvurmak için banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Kısaca söylemek gerekirse bankalardan kredi almak isteyen askerler sadece kredi kartı alabilirler. Eğer rütbeli asker ve maaş alıyorsanız maaş aldığınız bankadan kolay ve basit kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Şu an için en uygun bedelli askerlik kredisini veren banka Ziraat Bankası olarak görünmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu