Aktif BankDestek Kredisi

Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi

   Aktif Bank ihtiyaç kredisi, anında 40.000 TL’ye kadar kredi onayı alabileceğiniz şubesiz bankacılık ürünüdür. N-Kolay Kredi başvurusunda bulunacak kişilerde yüksek kredi notu veya gelir belgesi şartı aranmıyor. Kredinin yalnızca tahsis ücreti masrafı bulunmaktadır. Bu tutar onay alan kredi limitinden düşüldükten sonra kalan miktar hesaba aktarılmaktadır. Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında herhangi bir belge talep edilmeyecektir. Başvurudan onay alınması halinde bankada hesabınız varsa para anında hesaba aktarılacaktır. İlk kez başvuru yapacaklar kredi onayı aldıklarında müşteri sözleşmeleri kurye ile adrese gönderilecek ve imza atmalarının ardından parayı kullanılabileceklerdir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Geliriniz ne olursa olsun Aktif Bank’ta bütçenize uygun ödeme koşullarıyla kredi kullanmak mümkün. Nakde ihtiyaç duyduğunuz an kolaylıkla başvuru yapabilmeniz adına Aktif Bank kredi notu ve ihtiyaç kredisi başvuru şartlarında esnek davranmaktadır. Genel olarak aranan şartlar şöyledir:

 • Kredi başvurusunda bulunacak kişi 18 yaşından büyük olmalı,
 • C vatandaşı olmalı,
 • Kredi ve kredi kartı ödemelerinin zamanında yapmalı yani risk raporu olumsuz değerlendirilmemeli,
 • Sistemlerde görüntülenememesi haline gelirini belgelemeli,
 • İpotekli kredi taleplerine eş rızasını gösterir yazılı belge sunmalıdır.

N Kolay Kredi başvurusu şartları yerine getirilmediğinde onay alınamayacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi için İstenen Belgeler

Mobil ve internetten ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında herhangi bir evrak talep edilmemektedir. Ancak banka müşterisi değilseniz onay aldığınızda paranın hesaba aktarılabilmesi için müşteri sözleşmesini imzalamanız ve talep edilen belgeleri adresinize gelen kuryeye teslim etmeniz istenecektir.

 • C kimlik kartı veya nüfus cüzdanı,
 • İkametgah belgesi ve beyan edebileceğiniz fatura
 • Gelir belgesi (maaş bordrosu veya hesap cüzdanı)
 • Ek gelirler (kira kontratı ve tapu belgesi gibi)

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinin Vade Miktarı

Aktif Bank N Kolay kredi vadesi en az 3 ay, en fazla 60 ay şeklinde tercih edilebiliyor. Bankaya minimum 1.000 TL için başvuru yapılabiliyor. Maksimum 40.000 TL olarak kullanılabilecek ihtiyaç kredisinin miktarını ise gelir belirleyecektir. Buna göre; kredinin taksitleri başvuru sahibinin gelirinin en fazla 3’te 1’i olacak şekilde hesaplama yapılır ve limite karar verilecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinde Faiz Miktarı

Aktif Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları; kullanılmak istenen limite ve kredi notuna göre farklılık gösterecektir. 2.000 ile 10.000 TL arası limitlere en düşük %0,98, 10.000 TL ve üzeri limitlerde ise %1,89 faiz oranıyla  hizmet verilmektedir. Buna göre; 60 ay vade ile %0,98 faiz oranıyla kullanılacak kredinin yıllık efektif faiz (maliyet) oranı %15,3311 olurken, %1,89 oranla yıllık efektif faiz (maliyet) oranı %31,2270 olarak hesaplanacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi İnternet Başvurusu

Aktif Bank ihtiyaç kredisi internet başvurusu yapmak için, bankanın web sitesi üzerinden veya mobil uygulamadan yararlanabilirsiniz. Şubesiz hizmet veren Aktif Bank N Kolay kredisi için PTT şubeleri de başvuru almaktadır. Yerinizden kalkmadan başvuru yaparken, N Kolay mobil uygulamayı indirerek müşteri ol seçeneğinin altından N Kolay ihtiyaç kredisi başvuru alanını tıklamalısınız. Böylece karşınıza kullanmak istediğiniz limiti ve vadeyi tercih edebileceğiniz ekran gelecektir.  T.C kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve e-posta adresinizi paylaşarak size uygun oranlarla kredinizin hazırlanma sürecini başlatabilirsiniz. Onay almanız halinde PTT şubelerine giderek veya kuryenin adresinize gelmesinin ardından paranızı hesabınızdan alabileceksiniz.

Aktif Bank Şubeden İhtiyaç Kredisi Çekmek

Aktif Bank şubelerinden ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde PTT şubelerine uğramalısınız. Şubesiz bankacılık hizmeti sunan banka, PTT şubelerinden Aktif Bank kredisi başvurusu yapmanıza imkan tanıyor. En yakın PTT şubesine gerekli belgelerle giderek form doldurmalısınız. Şubeden Aktif Bank kredisi anında değerlendirilebileceği gibi birkaç günü de bulabilir. Onay aldığınız an PTT şubesinden paranızı alabileceksiniz.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Taksiti Ödemesi

Banka şubesinin bulunduğu illerden birinde yaşıyorsanız Aktif Bank şubelerinden veya tüm PTT şubelerinden Aktif Bank ihtiyaç kredisi taksit ödemesi yapabilirsiniz. Aktif Bank hesabınıza başka bankalardan yapılacak EFT yoluyla veya Akbank, Vakıfbank ve PTT ATM’leri aracılığıyla da taksit ödemeleri yapmak mümkün. Diğer bankaların ATM’lerinden veya PTT şubelerinden yapılacak Aktif Bank ihtiyaç kredisi taksit ödemesi sırasında işlem kesintisi yapılmayacaktır. Akbank ve Vakıfbank ATM’lerinden işlem yaparken kartsız işlemler menüsü seçildikten sonra sırasıyla bu adımları takip etmelisiniz.

 • Aktif Bank işlemleri seçilir.
 • Hesap numarası veya banka kartı numarası girilir.
 • Ekrana istenilen bilgiler yazılır.
 • C kimlik numarası ve cep telefonu numarası belirtilir.
 • Taksit tutarını yatırmanız istenir.

Aktif Bank Örnek Ödeme Planı

Bankaya yapılan başvuru onay aldığında Aktif Bank ihtiyaç kredisi ödeme planını mail adresinize iletecektir. 10.000 TL’ye kadar kredi başvurusundan 60 aya varan vade seçeneği ve %0,98 faiz oranıyla yararlanma fırsatı bulabilirsiniz. Örneğin; 8.000 TL’yi 24 ay vadeli olarak kullanmak istediğinizde; aylık taksit tutarı 384,53 TL olurken, toplam geri ödeme tutarınız 9.268,72 TL olacaktır.

10.000 TL’nin üzerinde kredi başvurularında aylık faiz oranı %1,89 olarak değerlendirilecektir. Buna göre; 15.000 TL krediyi 60 ay vade ile kullandığınızı düşünürsek, geri ödeme tutarı 27.263,20 TL olurken, aylık taksitleriniz ise 459,97 TL olarak belirlenecektir.

 • Şirket Ünvanı : Aktif Yatırım Bankası A.Ş.
 • Sorumlu Kişi : Aktif Yatırım Yönetim Kurulu
 • Ticaret Sicil No : 424040
 • Mersis No : 0225013653700015
 • Genel Müdürlük Adres : Büyükdere Caddesi No: 163 Zincirlikuyu 34394 ŞİŞLİ / İSTANBUL
 • Tel No : 0212-3408000
 • Fax No : 0212-3408865
 • Web Sitesi : www.aktifbank.com.tr

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu