AkbankKredi Kartı

Akbank Axess Özellikli Kredi Kartına En Kolay Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank Axess kart başvurusunda bulunmak için mobil uygulama, internet bankacılığı, şubeler ve iletişim merkezine başvurulabilse de en kolay yol internet üzerinden başvuruda bulunmaktır. İnternetten Akbank Axess kart başvurusunda bulunmak için ilk önce https://www.akbank.com.tr  adresine gidilir. Daha sonra ana sayfa üzerinde ‘’Kredi kartı başvuru’’ butonuna tıklanır. Açılan sayfada kişiye ait:

  • T. C. kimlik no,
  • Cep telefonu,
  • Aylık gelir bilgileri sorulacaktır. Bu bilgiler girildikten ve güvenlik kodu doldurulduktan sonra başvuru işlemi tamamlanmış olur. Banak tarafından geri dönüş, müşterinin tercihine göre telefon bankacılığı yolunda veya e-posta yolundan yapılır. Müşteri seçtiği geri dönüş yoluna göre e-posta adresini de girmelidir.

Akbank Axess Kredi Kartı İçin Başvuru Mobil Uygulamadan

Akbank mobilden başvuru, son yıllarda Akbank’ın sunduğu bir seçenek olup şubelere gidilirken götürülen evrak ve bekleme sıraları sıkıntılarında müşterileri uzaklaştırır. Akbank Mobil uygulamasına müşteri no veya T.C. kimlik no ile giriş yapıldıktan sonra kart bilgileri menüsünden yeni kart başvurusu yapmak mümkündür. Bu başvuru için istenen bilgiler gelir durumu ve T.C. kimlik numarasıdır.

Akbank Axess Başvurusu Telefon Bankacılığı İle

Akbank telefon bankacılığı sayesinde banka hesaplarına ilişkin her işlemi gerçekleştirebilen müşteriler kredi kartı başvuruyu da yapabiliyorlar. Müşteri iletişim merkezinden başvuru yapmak için aranması gereken numara 444 25 25’tir. Bu numara arandıktan sonra telesekreter mesajının ardından sesli yanıt sistemi gelecektir. Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorum denildiğinde sistem müşteriyi yönlendirecektir. Eğer konuşulamayan bir ortamdaysa veya konuşmak istenmiyorsa ‘’Kart Başvuru ve Sorgulama’’ menüsü seçilmelidir. Bu menü ‘’Kredi Kartı Parasal İşlemleri’’ açıldıktan sonra seçilebilir. Müşteriden istenecekler ise T.C. kimlik numarasını veya müşteri numarasını girmektir.

Bu işlem için tuşlama yapmak istemeyen müşteriler Akbank Axess kart başvurusu işlemini müşteri temsilcisine bağlanarak da gerçekleştirebilirler. Müşteri temsilcisine direk bağlanmak için 0850 222 25 25 arandıktan sonra önce 2’ye basılır ve müşteri bilgileri tuşlanır. Ardından tekrar ‘’ye ve sonra 0’a basılır. Müşteri temsilcisi yoluyla başvuru sorgulaması yapmak da mümkündür.,

Akbank Axess Kart Başvuru Sorgulama

Axess kart başvurusunu sorgulamak için mevcut olan yollardan en kolayı internet yoluyla sorgulamaktır. İnternet bankacılığı sistemine giriş yapıldıktan sonra kart bilgileri menüsünden başvuru durumu sorgulanabilir. Bu yolla kredi kartı başvurusunun dışında kredi başvuru durumları da öğrenilebilir. ‘’Başvurum Nerede?’’ adlı menüden açılan ‘’Teslimat’’ bölümünden ise kartı getirecek olan kuryeye ait bilgiler, kuryenin nerede olduğu hemen öğrenilebilir.

Sorgulama işlemi için Akbank mobil uygulaması da kullanılabildiği gibi telefon bankacılığı da kullanılabilir. Müşteri ister telesekreter menüsünden kredi kartı işlemleri menüsüne gelerek sorgulama yapabilir, isterse de müşteri temsilcisine müşteri bilgilerini verdikten sonra kart başvurusunun ve teslimatının ne durumda olduğunu öğrenebilir.

Akbank Axess Kart Faiz Oranı Ve İşetim Ücretleri

Axess karta ait işletim ücreti 134TL’dir. Bu yalnızca Axess Klasik için geçerli olup Axess Gold ve Axess Platinum için 10TL daha fazladır. Axess kartlara uygulanan faiz oranı ise %2’dir. Şubeden yapılan işlemlerde Axess kart sahipleri 5TL öderler ve ATM’lerden Axess kart ile yapılan işlemlerde 2TL işlem ücreti kesilir.

Akbank Axess Kartın Sağladığı Avantajlar

Axess kartın kazandırdığı avantajlar konusunda en başta, düzenli ödeme yapılması durumunda aidat ödenmemesi kolaylığı gelir. Bunun yanında Axess kart sahipleri:

  • Her alışverişlerinde Chip puan kazanırlar ve 1 Chip puan 1TL’ye denktir. Bu Chip puanlarla her noktadan alışveriş yapmak mümkündür.
  • Yurtdışında olsalar bile kartlarıyla para çekebilirler ve alışveriş yapabilirler. Yurtdışında acil nakite ihtiyaç duydukları an nakit avansı alabilirler.
  • Otomatik ödeme talimatı verebilirler. Otomatik ödeme talimatı ile fatura ödeme tarihleri geldiğinde müşterinin uğraşmasına gerek kalmadan fatura tutarı otomatik olarak kesilir. Bu talimat 444 25 25’ten veya Akbank internet bankacılığı şubesi olan Akbank Direkt’ten verilebilir.
  • Akbank’ın düzenli olarak uyguladığı kampanyalardan faydalanabilirler. Axess kart kullanıcılarına özel olarak hazırlanan kampanyalar her ay yenilenir ve ek Chip-puan kazanmak gibi fırsatlar sunar.

Bu ve bunun gibi birçok özelliğe sahip Akbank Axess kredi kartı, başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda müşterinin evine posta ile gönderilecektir ve müşteri kartın sunduğu olanaklardan yararlanmaya başlayabilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu