İhtiyaç Kredisi

Acil Nakit Bulma Yöntemleri Nelerdir ?

Hayatımızın bazı durumlarında acil nakit ihtiyacına sahip olmaktayız. Bu sıkıntılı dönemde bir çok kişiden borç para isteyerek o anki sıkıntımızı üzerimizden atmak istemekteyiz. Yalnız bazı durumlarda bu borç isteme işi olumlu sonuçlanmamaktadır. Bu yüzden başka arayışlara girer ve acil nakit bulma yöntemlerini araştırırız. Bu nakit bazen çok düşük bir miktarda olabilirken bazen de işiniz için yüksek olabiliyor. Bu yüzden bir çok acil nakit bulma yöntemi vardır. Bugün sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Sizde eğer acil nakit sıkıntınızı gidermek istiyorsanız yazımızı okuyabilir ve beğendiyseniz paylaşım yapabilirsiniz.

Acil Nakit Bulma 

Bu yazı dizisinde herkes için yararlı bilgiler vereceğiz. Eğer sizde paraya ihtiyacınız var ve nasıl çabuk yoldan para bulabilirim diye düşünüyorsanız sizler için vereceğimiz bu yöntemlerle nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız acil nakit bulma yöntemleri.

Acil Kredi Başvurusu

Para dediğimiz zaman hepimizin aklına tabi ki bankalar gelmektedir. Yalnız bankalardan kredi çekmek için banka politikasına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle kredi notunuz ve kredi siciliniz iyi olmalıdır. Eğer bunların iyi olduğunu düşünüyor ve hızlı bir şekilde kredi almak istiyorsanız bazı bankaların kredi kampanyalarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Örneğin bir bankada hesabınız varsa ve bu bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız, online kredi başvurusunda bulunabilir 7 gün 24 saat kredi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Onaylanan krediyi anında hesabınıza atabilir ve hesabınıza attığınız parayı da bankamatik kartınızla kullanabilirsiniz. En kolay online kredi veren bankalar ise şunlardır. QNB Finansbank, İş Bankası, ING Bank, TEB ve Denizbank. Bu bankalarda hesabınız varsa online olarak internet bankacılığı üzerinden kredi alabilirsiniz.

İpotekli Kredi

Eğer nakit ihtiyacınız biraz fazla ve bunu ihtiyaç kredisi ile çözemiyorsanız adınıza kayıtlı bir mülkü bankaya ipotek vererek verdiğiniz ipoteğe göre kredi alabilirsiniz. Örneğin 500 bin liralık bir eviniz var ve bunu bankaya ipotek verirseniz 250 bin lira kredi alabilirsiniz. Bankalar genellikle gayrimenkul ipoteği tercih etmektedirler. Yalnız bazı bankalar Arsa ipoteği alırken Vakıfbank araç ipoteği alarak kredi vermektedir. Bu ipotekli kredilerde 48 ay vade yaptırabilir ve kolay bir şekilde nakit sıkıntınızı halledebilirsiniz. En çok ipotekli kredi veren bankalar ise şunlardır. Denizbank, İş Bankası, Burgan Bank, Şeker Bank ve QNB Finansbank. Bu bankalara direk banka şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Evde Paketleme İşleri Yaparak Para Kazanma

Eğer son günlerde ekonomik sıkıntılar içindeyseniz ve günlük yaşam için paraya ihtiyacınız varsa evde paketleme işleri yaparak kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu paketleme işleri evlerde size verilen ürünleri düzenli bir şekilde size söyledikleri gibi paketleme yaparak günlük 100 – 150 TL civarında para kazanabilirsiniz. Bu işlerde ne kadar hızlı olursanız o kadar çok para kazanırsınız. Eğer ev halkı ile birlikte çalışırsanız daha çok paralar kazanabilir ve aylık en az 3000 TL gelir elde edebilirsiniz. Büyükşehirler haricinde tüm illerde olan paketleme işlerinde en çok tercih edilenleri evde galoş paketleme işi, evde kına paketleme işi ve evde teşbih paketleme işidir.

Taksitli Ürün Alıp Satış Yapmak

Mağazalardan, telefon firmalarından ve ya herhangi bir yerden senetle alışveriş yapabilir ve bu alışveriş yaptığınız ürünü kutusunu açmadan değerinde satabilirsiniz. Letgo, sahibinden.com gibi sitelerde bu ürünü anında satın alan bir çok kişi vardır. Kısa zamanda bu şekilde ürünleri satarak para sıkıntınızı çözebilirsiniz. Ayrıca operatörlerden hattınızın üzerine cep telefonu alarak onu nakite çevirip para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Yukarıda sizlere acil nakit bulma yöntemleri hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer acil nakit ihtiyaçlarınız varsa verdiğimiz tavsiyelerle kolay bir şekilde para sıkıntınızı giderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu