BankaKrediler

15000 TL Faizsiz Kredi (Helal) Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi almak isteyen müşteriler için Türkiye’de 5 adet banka vardır. Eğer sizde helal kredi ve ya diğer adıyla islami şartlara göre(faizsiz) kredi almak istiyorsanız bu bankalara başvuru yapabilirsiniz. Dinimizde faizin haram olduğunu bilen kişiler nakit sıkıntılarında bankalara başvuru yaparak kredi ile desteklenmek istemektedirler. Yalnız bankaların aldığı faiz oranı yüzünden bu kredileri almaktan vazgeçmektedirler. Bu yüzden katılım bankaları tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi kredi verme işlemlerinden de faiz almamaktadır. Peki bu bankalar nasıl para kazanacak ve nasıl ayakta duracak diyorsanız yazımızı okuyarak 15 bin TL faizsiz kredi veren bankalar hakkında hem bilgi sahibi olabilirsiniz hem de uyguladığı politikayı öğrenebilirsiniz.

Helal Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi bir diğer adıyla helal kredi olarak da geçmektedir. Eğer 15 bin lira ihtiyacınız var ve bunu faiz ödemeden kullanmak istiyorsanız katılım bankaların kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Bu bankalar faiz yerine kar payı almaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredilerinde hiçbir kredi ürününde faiz almamaktadırlar. Bu yüzden faizsiz yani helal kredi denilmektedir. Aldıkları kar payı oranı da diğer bankaların faizlerinden düşük olmaktadır. Bu kar payını size aylık taksitler halinde tüm borcunuza bölerek almaktadırlar. Bu şekilde faiz ödememiş olursunuz.

15.000 TL Faizsiz kredi alabilmek için de diğer bankalar gibi iyi müşteri grubunda olmanız gerekmektedir. Bankalara kredi başvurusunda bulunduğunuzda sizin kredi notunuza bakılacak ve inceleme yapıldıktan sonra onay verilecektir. Ayrıca iyi bir gelirinizin ve düzenli bir işinizin olması gerekir. Bu bankalardan gelir belgesiz kredi alamazsınız. Eğer kredi notunuz düşük ve ya bankalardan dolayı icralık bir durumunuz varsa katılım bankaları da size kredi vermemektedir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizde fayda vardır. www.findeks.com sitesine girerek üye olduktan sonra kredi notunuzu ve banka geçmişinizi öğrenebilirsiniz. Bu sitede sorgulama yapmak ücretlidir. Bir kredi notu öğrenmek için en az 10 TL ücret ödeyeceğinizi de unutmayın. Şimdi dilerseniz ülkemizde bulunan katılım bankaları hangileridir ve kredi şartları nelerdir bunlardan bahsedelim.

– Al Baraka Türk Katılım Bankası

– Kuveyt Türk Katılım Bankası

– Türkiye Finans Katılım Bankası

– Ziraat Katılım Bankası

– Vakıf Katılım Bankası

Al Baraka Türk Katılım Bankası

15 bin lira kredi istiyorsanız ilk tercihiniz Al Baraka Türk Katılım Bankası olabilir. Çünkü bu banka genellikle kredilerde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız direk banka şubesine giderek evraklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz. Sonucunu aynı gün içinde öğreneceğiniz finansman destek kredisi için dilerseniz aynı gün kredinizi de kullanabilirsiniz. Ayrıca bu banka müşterisi olduğunuzda internet bankacılığı ile yapacağınız tüm işlemlerden işlem ücreti almamaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Diğer katılım bankalarına nazaran daha düşük kar payı uygulayan bu banka, tüm kredilerinizde size yardımcı olmaktadır. 15.000 TL kredi aldığınızda geriye ödemek için 36 ay vade yaptırmaktadır. Sizde eğer bu bankadan kredi almak istiyorsanız en yakın Kuveyt Türk Katılım bankasına giderek evraklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz. Eğer daha önce hiç banka çalışması yapmadıysanız bu bankadan kredi alabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans bankası genellikle kredilerde nakit değil de ihtiyaç olarak vermektedir. Mesela bir mobilya alacaksınız bunun için bu bankaya başvuru yapıyorsunuz ve banka size krediniz onaylandığında kredi yerine kart veriyor. Bu karttaki harcamalarınızı 36 ay vadeye kadar bölerek harcama yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Bankasının katılım kolu olarak hizmet veren bu bankadan 15 bin ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Özellikle emekliyseniz bu bankaya maaş taşıyarak kredi alabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıfbank’ın katılım kolu olarak yeni hizmete girmiştir. Sizde bu bankadan evraklarınızla birlikte 15 bin lira kredi alabilirsiniz. Bu bankada verdiği kredilerde sizlere 36 ay vadeli helal kredi vermektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu